Met de komst van de blauwe zone zag de visboer zijn kans schoon en pleitte voor het verwijderen van het witte kruis voor zijn inrit én die van voorheen Groenteman Beek, nu BijJelle. Twee parkeerplekjes extra en zo vlakbij: dat was natuurlijk een kwestie van leven en dood … Beek en Jelle waren daar echter op tegen: de rechterroldeur is zowel toegang tot woning en garage als toegang tot bedrijfsruimte.
De ‘oplossing’ was:
– de stratenmakers kwamen en verkleinden het witte kruis tot voor de inrit van BijJelle (halve dag, twee man);
– de straatverver kwam en bracht voor de inrit van de visboer een blauwe streep aan.
En toen … bleek dat niet te mogen.
Immers: RVV artikel 24 zegt dat er voor een in-/uitrit niet mag worden geparkeerd.
Wat nu? Twee mogelijkheden:
1. de stratenmakers komen weer en vergroten het witte kruis weer tot en met de inrit van de visboer;
– de straatverver komt weer en haalt voor de inrit van de visboer de blauwe streep weg.
2. de stratenmakers komen en vervangen de aflopende inrit door een stoeprand;
– de straatverver komt en brengt op de nieuwe stoeprand bij de visboer een blauwe streep aan.
Maar: mogelijkheid 2 kan alleen als de hulpdiensten (brandweer, politie, ambu) hiervoor groen licht hebben gegeven.
De visboer kan namelijk wel zeggen dat hij die inrit niet meer nodig vindt, maar achter de winkel is een in-/uitgang
die als noodroute kan worden gebruikt; voorts bevindt zich daar een trap naar de bovengelegen etage/woning (tweede foto).
Plus dat áls mogelijkheid 2 mag worden gerealiseerd, dan zal – in geval BijJelle op ‘zijn kruis’ staat te laden en te lossen –
zeker met een modale SUV niet mogelijk zijn op die nieuwe parkeerplek te gaan staan. Dat wordt dus doorrijden, of de
auto ‘even’ dwars op de stoep rijden … Winst voor de visboer nul, effect op veiligheid voor voetgangers en fietsers negatief.
Hoe dan ook: het is allemaal weer om te huilen zo hilarisch briljant – en het (ons!) geld kan niet op.


