Gerbrand Miltenburg opende in februari 2021 zijn winkel De Scholekster.
Scandinavische binnen- en buitenmeubelen en ook in- en outdoorkleding uit die hoek – waar komt die focus op dat Scandinavische vandaan?
‘Mijn ouders waren met produkten uit die regio actief, dus het is eigenlijk al heel vroeg met de paplepel ingegoten. De styling, de eenvoud, de duurzaamheid en de kwaliteit hebben mij altijd al aangesproken. Het is allemaal heel mooi en goed en het is prettig om dingen te verkopen die dat zijn en waar de klanten echt wat aan hebben.’
Wat maakt De Scholekster echt uniek?
‘Ik ben hier niet zomaar begonnen. Toch al gauw een half jaar de markt onderzocht en gekeken wat een aanvulling zou kunnen zijn, of een antwoord op een vraag. Vanuit de constatering dat veel mensen hier een hond hebben, een wat grotere tuin, en ook golfen, fietsen, zeilen en wandelen, kwam ik naast de binnen- en buitenmeubelen uit bij praktische kleding die comfortabel zit en behoort tot de topmerken. Meubels en kleding die langer meegaan en al die tijd mooi blijven – dat is echt wel een sterk punt van mijn winkel.’
Scandinavisch – vanwaar dan de naam De Scholekster?
‘Dat is een rode draad in het leven van mijn vrouw en mij. Hoe het komt weten we niet, maar altijd als er in ons leven iets bijzonders gebeurde – leuk of verdrietig – waren er op de een of andere manier scholeksters bij ons in de buurt. Waardoor ik een keer heb gezegd ‘als ik ooit een eigen winkel begin, noem ik die De Scholekster’ ’.
PS.: nu mooie sales-kortingen.
