AH-Zaandam heeft ‘de ban van Zwarte Piet’ hedenmiddag tegengesproken. Het blijkt te gaan om een uit zijn verband getrokken bericht, dat vervolgens door de media en de social media danig is opgeblazen tot een ‘absolute en complete Zwarte Pieten-ban’. Uit zojuist gemaakte foto’s blijkt inderdaad dat Zwarte Piet gewoon in de supermarkt aanwezig is en zal zijn/blijven. De Volkskrant citeert een AH-woordvoerster: ‘Ook bij Albert Heijn komt geen algehele ‘pietenboycot’. We vragen filiaalhouders om heel goed te kijken naar de lokale behoeften. Het kan dus best zijn dat Zwarte Piet lokaal gewoon in de winkels opduikt.’ Sinterklaas zijn metgezel is echter niet meer te zien op reclamemateriaal van AH rond Sinterklaas. Het concern trekt zich de maatschappelijke discussie over Zwarte Piet aan en wil voor- en tegenstanders tegemoet komen, aldus de woordvoerster. Daarom heeft de supermarktketen wel als vanouds pietenchocolaatjes, verkleedpakjes en schmink in de schappen. De Telegraaf bericht dat AH kiest voor het beleid van ‘de keuze is aan de klant’. ‘Er zijn Sinterklaas-artikelen met en zonder Zwarte Piet.’
Update: op zowel de nieuwsjournaals als op de social media knalt de ZP-discussie vanavond stevig verder.

Met name wordt AH hypocrisie verweten: ZP wel in de winkel, maar in de reclame vervangen door ‘blanke hulp-pietjes’. En hier. Wordt vervolgd.



Wel de pietjes verkopen en eraan verdienen maar niet in de reclame uitingen laten zien, hoeze hypocriet.
LikeLike
Door een stel idioten een paar jaar terug zwarte piet aangekaart en het hele land staat op z’n kop. Heb maling aan iedereen die zwarte piet in de ban wil doen en vier Sinterklaas gewoon zoals we het al jaren doen. Wie er niet tegen kan kijkt maar de andere kant op.
LikeLike