N van normaal

AH Blaricum heeft laten weten dat zij een bericht heeft gestuurd aan AH-hoofdkantoor. Daarin stelt AH Blaricum het niet eens te zijn met het feit dat AH zich heeft gemengd in de Zwarte Piet-discussie en het ook niet eens te zijn met het standpunt dat daarbij is ingenomen. AH Blaricum laat voorts weten dat zij in en rond de winkel Sinterklaas op de ‘normale, traditionele manier’ zal presenteren en vieren. Daarbij wordt er tevens vanuit gegaan dat ‘kleine kinderen op geen enkele manier een relatie leggen tussen Zwarte Piet enerzijds en discriminatie, slavernij en racisme anderzijds.’ Volgens recent onderzoek doet ruim 85% van de volwassenen in NL dat evenmin.

//

4 gedachten over “N van normaal

  1. Het woordje ‘ras’ maakt het verleidelijk om ‘rascisme’ te schrijven, maar het juiste woord is ‘racisme’, Oog!

    Oog: dank u (met sommige begrippen/woorden hebben we zo weinig, dat we niet goed weten hoe ze geschreven worden)

    Like

  2. Go AH Blaricum!
    Al jaren assisteer ik met heel veel plezier de Sint bij de intocht in de Bijvanck en bij de muziektent, en racistische gedachten zijn nog nooit bij mij en in ons trouwe team opgekomen. Enkele Blaricumse Pieten zijn inmiddels over de wijde wereld uitgevlogen, van Dubai tot Israël, van militaire missies in het Caribisch gebied tot Afghanistan. Deze Pieten die van alles hebben meegemaakt, en waarvan er een een donkere huidskleur heeft (maar desondanks gewoon in de schmink gaat), zijn als het half kan zelf van de partij in november, of sturen een bericht om ons veel plezier te wensen. Wij hebben de intentie een prachtig kinderfeest te organiseren en voort te zetten. Door de discussie die omtrent Zwarte Piet is ontstaan voel ik me dan ook zeer onterecht beschuldigd van discriminatie. Ik ben erg blij met de stellingname van AH Blaricum!

    Like

  3. De associatie tussen Sinterklaas en Zwarte Piet met racisme zegt meer over de mensen die zich gediscrimineerd voelen. Sinterklaas en Zwarte Piet worden geliefd en aanbeden door duizenden kinderen van allerlei rassen zonder een associatie met racisme of onderscheid tussen Sinterklaas en Zwarte Piet. Daarnaast is het vreemd als bepaalde gebruiken, verschijningsvormen en attributen exclusief door bepaalde bevolkingsgroepen kunnen worden toegeëigend. Dit ondermijnt de vrijheid van meningsuiting, het belang van tradities en werkt racisme eerder in de hand.

    Door Sinterklaas en Zwarte Piet te associëren met racisme en het ondermijnen van tradities en het toe eigenen van bepaalde gebruiken wordt de voedingsbodem voor onbegrip tussen verschillende bevolkingsgroepen versterkt en dit komt niet ten goede aan onze multiculturele samenleving waar voor iedereen plaats is, die andersdenkende respecteert.

    Met bovenstaande in gedachte kan ik me volledig vinden in de moedige stappen van AH Blaricum richting hoofdkantoor. Sjapo.

    Like

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *