Zit je rustig door je Facebook te bladeren – …

6 gedachten over “Zit je rustig door je Facebook te bladeren – …

  1. Onbegrijpelijke actie!
    Lijkt me -als leek- ook onhaalbaar en bovendien uitstel van samenvoeging…..dat zou dan straks Baarn/Soest?Eemnes ofzo worden.

    Like

  2. Zo’n enorm gekke sprong vind ik het niet; daar Eemnes ook nog wel wat boeren heeft , kunnen Blaricum en Eemnes de handen ineenslaan om het laatste restje landbouwhistorie te bewaren.

    Ik ben al een jaartje of 7 ofzo bezig met het achterhalen van alle eigenaren van boerderijen in Blaricum sinds pak m beet 1660 tot 1830 (invoering kadaster zoals we het nu kennen); ik ontkom niet aan stamboomonderzoek waarbij ik wel kan zeggen dat veel gegevens (gelukkig!) online zijn te vinden (http://www.genealogie-huizen.nl/BEVOLKINGSRECONSTRUCTIE%20HUIZEN%202017-08-03/j%20schipper%202017-08-03frameset.htm?j%20schipper%202017-08-03start.htm).

    Daaruit blijkt dat met name de rijkere erfgooiers (met eigendom in de maatlanden en behoorde niet tot de meent) uit Blaricum veelvuldig trouwden met de rijkere boerendochters uit Eemnes.
    Historisch gezien heeft Blaricum toch ook wel wat gemeen met Eemnes denk ik dan zo.

    Like

    1. Super sympathiek onderzoek, maar niet zo relevant in de huidige discussie rond het creëeren van een effiecientere administratieve- en bestuurseenheid (en die is nodig, zo blijkt). Ook op het vlak van voorzieningen ontbreekt de logica, of laten we ook hier de meent ook maar buiten beschouwing? Intussen verdoen ambtenaren hun tijd en ons (belasting)geld.
      PS. Grappig dat je link wel naar een Huizense voorziening wijst…

      Like

      1. Huizense voorziening… Ja haha. Mevr. M. Vos Blekemolen heeft een uitgebreide database. Op basis van de dtb gegevens (doop-trouwen- begrafenissen). Gaat zo terug tot de periode 1680-1700.

        Zelf ben ik eens wat verder gaan onderzoeken voor de familie Puyck/Puijk/Puyk; en ben nu bij een stamvader rond 1550. Dat is dan wel op basis van koptienden gegevens; belasting die boeren betaalden over akkerbezit in de engen. Bij overdracht van gond staat veelal een familierelatie vermeld als die er is; in het geval van overlijden; de vader- zoon relatie. Zo ben ik dan verder gekomen. Een klus van lange adem want akkerbezit werd niet altijd meteen na iemands dood verdeeld. Een veel voorkomende situatie was de ‘Fidei commis’ constructie; de verdeling vond pas plaats wanneer het jongste kleinkind zowel meerderjarig als getrouwd was. De koptienden boeken liggen allemaal in Haarlem in het archief (en zijn in te zien!). periode 1502- 1845 , toen werden de koptienden als feodaal overblijfsel afgeschaft.

        Jan Schipper, idd een Huizer, heeft een wel zeer uitgebreide database met praktisch alle erfgooier families uit iedergeval Huizen maar ook Blaricum en Laren. Op basis van vermelde vader zoon relatie veel stambomen die terug gaan tot 1500.

        Bij nader inzien heb je me bijna overtuigd; Ook Huizen is een redelijk huwelijkskandidaat voor de Balricummers!

        Like

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *