Helikoptervlucht op Koningsdag – niet iedereen blij

Terwijl het openbaar bestuur met de Feestweek annex kermis de weg is opgegaan van ‘dorpser, soberder’, krijgt de Oranje Vereniging Blaricum alle ruimte om Blaricum regionaal als ‘hot spot’ neer te zetten. Het brede elk wat wils-programma wordt onderstreept met ‘… Blaricum één van de gezelligste plaatsen om Koningsdag te vieren.’ Is dit een wedstrijd?

Nieuw is de helikoptervlucht (zie flyer onderaan). Te maken tussen 11 en 18 uur, vanaf het weiland rechts van de Slotweg. Daar zijn sommigen niet zo blij mee. Waaronder manege- en stalhouders aan de Goyergracht. Men is bang dat het opstijgen en landen van de helikopter (wellicht tientallen vliegbewegingen) veel en mogelijk schadelijk veel stress zal veroorzaken bij de paarden en andere dieren. De tweede afbeelding dient als beeldvormende toelichting.

Vreemd genoeg is gekozen voor het weiland, omdat stijgen en landen vanaf de voetbalvelden van BVV te dicht op de huizen aan het Fransepad en zo zou liggen. Wie de kaart pakt, ziet dat dit onzin is: de beoogde heli-locatie aan de Slotweg ligt dichter bij zowel de woningen aan het Fransepad als die aan de Meentzoom. En anders waren er nog wel betere plekken te bedenken.

Vreemd is ook dat de (bermen van) Slotweg gebruikt zouden kunnen worden om te parkeren. En dat terwijl de gemeente bij herhaling heeft vastgesteld en gecommuniceerd dat er met deze oudste weg van Blaricum zeer voorzichtig moet worden omgegaan. Er zouden zelfs plannen bestaan om binnenkort de weg voor autoverkeer te verbieden …

Vreemd ten slotte is het dat er met de omwonenden en eigenaren en gebruikers van de diverse bedrijfspanden geen of geen duidelijke communicatie is geweest over de heli-vluchten. Waardoor men geen tijd heeft gekregen om voorzorgsmaatregelen te treffen.

Bijvoorbeeld Elaine Rieder van Stal Rieder. Zij zegt: ‘We kwamen het recent te weten door een flyer die mijn kind had meegekregen van school! Van de OVB hebben we in eerste instantie niks gehoord.’ Rieder heeft de Oranje Vereniging een brief gestuurd en daarin op voorhand een aansprakelijkheid neergelegd. Rieder: ‘Niet alleen moet ik nu voor Koningsdag meer verzorgers inhuren en m’n eigen feestdag inleveren, maar ik zit natuurlijk helemaal niet te wachten op paarden die ondanks onze zorgen overstuur raken.’

Inmiddels is van de kant van de OVB vernomen dat de aan- en afvliegroutes niet in zuidoostelijke richting zal zijn (over Stal Rieder en de A27), maar de andere kant op, dus over ’t Harde. Dat scheelt, dat wel. Ofschoon daarover alweer wordt gezegd dat dat niet mag omdat het natuurgebied zou zijn …

Los van dit blijft het de vraag of helivluchten zo enorm passen bij Koningsdag in een dorp … De discussie daarover had misschien wat eerder en dan breed gewoon op de grond gevoerd kunnen worden.

2 gedachten over “Helikoptervlucht op Koningsdag – niet iedereen blij

  1. En dan hebben we het nog niet eens over de milieuaspecten. we hebben in ons dorp de mond vol over de A27 met z’n geluidsoverlast en fijnstof etc. Vorige week nog ruim 1000 handtekeningen aan de wethouder overhandigd om hier wat aan te doen en nou gaan we gewoon een week later de hel dag met een helikopter boven ons dorp vliegen. Ik begrijp er niets meer van.😢😢

    Like

    1. Ik stel voor dat iedereen lekker binnen blijft zaterdag. Niet vliegen want slecht voor het milieu. Niet bbq-en want ook slecht voor het milieu. Geen muziek in de tent want slecht voor je oren. Geen drank meer bij diezelfde tent want slecht voor je lever. Misschien vergis ik me maar er is ook nog zoiets als leven en laten leven … 😉

      Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google photo

Je reageert onder je Google account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s