‘Geen mogelijkheid om een terrasje te pakken’

U suist al eeuwig door de ruimte. U heeft geen flauw benul van tijd en plaats, noch van beweging en leven. Opeens begint de boel af te remmen. Strepen worden bollen, vlekken worden kleuren. Het gaat steeds langzamer, het wordt warmer – opeens staat u in Blaricum-Dorp, bij de Muziektent. Hallelujah, goedendag en welkom.

Door al dat ruimtestof heeft u een droge mond gekregen, en u had eigenlijk al eeuwen honger. Het is half acht ’s ochtend. U blijkt – het is mooi weer – reeds terecht te kunnen op het terras bij Bellevue. Of iets later daar tegenover bij Happy Food. Koffie daarna kan bij De Hoop, waar u natuurlijk eveneens op het terras een ijsco kan lepelen. Anders is er het nodige te krijgen bij Cucina da Bruno, vanaf 11 uur bij Country Deli, en in de tweede helft van de week en al vroeg in de ochtend lekkere broodjes en ander bakseltjes bij Sister’s op het informele maar o zo gezellige grasterrasje in de zon. Of u loopt even door en doet op het miniterrasje van LoeKie koffie en een mooi belegd broodje. Kan allemaal. En als het echt français en très lekker moet zijn, kunt u vanaf 12 uur aanschuiven op het terras van Bistrôt Chapeau. En voor een wereldlijkse ervaring, gedrenkt in historie en soms de frisse sportlucht van wielrenners is er natuurlijk het al dan niet in plastic verpakte terras van Moeke (sinds kort herkenbaar door het uithangbord met de beeldtenis van de naamgeefster). Mocht u wat later zijn geland, dan hebben we altijd nog het romantische terras van The Red Sun. En als het een beetje meezit, heeft de Blaercom ook een terrasje, met een jeu de boules-baantje. Of loop even door en pak het onvervalst gezellige terras van d’Ouwe Tak. Ten slotte kunt u bij Vishandel Blaricum op hun terrasje ook al vroeg en de hele dag het nodige aan vast en vloeibaar het keelgat in laten varen.

DCIM101MEDIADJI_0322.JPG

Dus zeker 10 terrassen in het centrum van Blaricum-Dorp: als je niet uitkijkt struikel je erover.

Zeven dagen per week, als u wilt van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat – met van alles te eten en te drinken. Zon en schaduw, met mensen van hier en elders, rustig en levendig. Elk wat wils.

Maar lees nu even wat Verwelius Bouwen uit Huizen heeft te melden:
Schermafbeelding 2023-07-25 om 08.56.33

Dat terras moet komen voor de rechterkant van de boerderij Torenlaan 2 (nr. 4 is de woning links en 2a is Wexxs Wijnhandel.) Dus voor de voormalige sociëteit waar ‘al’ een horecavergunning op zou zitten. Op het beoogde terras ervoor zit geen horecavergunning, ‘nog niet’. Verwelius wil de gemeente gaan vragen om de vergunning daarvoor wel te geven.

Omdat er dus geen terrasjes zijn …

///

7 gedachten over “‘Geen mogelijkheid om een terrasje te pakken’

  1. Rust Wat, wellicht het mooiste terras van ‘t Gooi, en restaurant De Eendracht met een groot terras aan de heide

    Valt misschien niet meer helemaal binnen Blaricum dorp ?

    Like

  2. Niet nog een terras erbij. Wij hebben er meer dan genoeg. Dit pand van de familie van Mill was jarenlang een garage (met pomp), het linker deel was woonhuis. Na het overlijden van de familie kwam in het rechter deel eerst een zaak met huishoudelijke artikelen, daarna een verkooppunt van piano’s , het middelgedeelte werd slijterij (verkoop wijnen). Het rechter deel werd eens per maand gebruikt voor bijeenkomst (in besloten kring) van relaties. Toen een horecavergunning aangevraagd en gekregen?? Nu moet er opeens een terras komen (vandaar verzoek om terrasvergunning)! Is dit het begin van de start van een horecagelegenheid met terras ?? Via een omweg nog meer horecagelegenheden in het dorp! NEEN . Gun elkaar de omzet. Blaricum zit hier niet op te wachten.

    Like

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *