Gestut en gestopt – onrust en verontwaardiging

Dorpsstraat 16: de ‘renovatie’ van de woning is dermate ‘uit de hand gelopen’, dat de voorgevel op last van de gemeente is gestut. Tevens heeft de gemeente een bouwstop opgelegd. Naar verluidt zouden twee dikke draagmuren moeten blijven staan, maar zou de rest mogen worden gesloopt. Maar dat strookt op geen enkele manier met de tot nu toe verleende vergunningen: a) renovatie woning en realisering uitbouw linksachter en b) constructieve renovatie bestaande woning. Overigens hoeft men geen ingenieur van de TU Delft te zijn om te kunnen zien dat wat er nu nog staat (3 juli, 16:30 uur) totaal onbruikbaar is voor wat voor renovatie of herbouw dan ook.

Mede gezien de onrust die de werkzaamheden in het Dorp hebben veroorzaakt, is het dringend gewenst dat het College van B&W op de kortst mogelijke termijn uitleg geeft. Met name op de vraag hoe het kan dat een kennelijk partiële onvergunde sloop c.q renovatie tot een totale verwoesting heeft geleid van en pand én straatgezicht. En ook s.v.p. een antwoord op de vraag of verdere sloop inderdaad is toegestaan en ook antwoord op de vraag wat nu het vervolgtraject zal zijn. Welke vergunningen zijn alsnog nodig, welke bouwplannen (zijn die er al???) zullen op tafel komen en welke inspraak is daarbij (nog) mogelijk?

Het is nu Code Rood voor het College – gaarne a.s.a.p. uw reactie!

4 gedachten over “Gestut en gestopt – onrust en verontwaardiging

  1. Herstel woning in originele staat op kosten opdrachtgever ,vervolgens intrekken alle vergunningen door gem. Blaricum afgegeven die geleid hebben tot deze CRIMINELE vernietiging . Vervolgens ambtenaar op non-actief zetten die dit mogelijk heeft gemaakt . Reactie van Maria Catharina Piël .

    Like

  2. Dit is helaas geen uitzondering. Renovatie van rijksmonumenten gaat ook zo: je sloopt, sorry ‘renoveert’ eerst de eerste helft en daarna de andere helft. Hele antieke tegelwanden worden gesloopt. Bij sommige “rijksmonumenten” kun je nog geen 2 oude spijkers terugvinden.

    De gemeente doet niks, lokale politici doen niks, rijksmonumentenzorg ook niet..

    Like

    1. Gem. Blaricum is zelf schaamteloos bezig om voor elk vastgoed en voor elke geldgraaier sluippaadjes te vinden ,creëren i.g.v dat middels democratisch recht van bezwaarschriften en bestuursrechter een optie gegeven is van bescherming karakteristiek en historie . Gewoon slechte mensen ,verkeerde mentaliteit en middels een geheime,stiekeme commissie een Burgemeester kiezen waarvan ze uitgaan dat zij of hij zich er niet tegen aan bemoeit . Reactie van Maria Catharina Piël .

      Like

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *